Naši vývojáři se zaměřili na další možnosti pro propracované vyúčtování a taky se podařilo vylepšit ovládání vyúčtování. Srdce radostně zaplesá zkušenému uživateli, ale i těm, kteří v softwaru pro advokáty teprve začínají. Dobrých zpráv máme pro všechny dost.

Zálohy a souhrn vyúčtování

Zálohy jsou pro finanční stabilitu advokátních kanceláří jeden ze základních kamenů. Evolio už dříve umožňovalo vystavit zálohové faktury a ručně je započítat do vyúčtování. Nově na to máme nástroj, který umožní vše automatizovat a zároveň se sníží riziko chyb a přehmatů.

Při vytváření vyúčtování si můžete ve spodní části stránky všimnout nového panelu Souhrn vyúčtování. Zde vždy naleznete celkový součet za celé vyúčtování a právě zde máte možnost  odečíst zálohy. Stačí využít tlačítko Započítat zálohy, které najdete pod souhrnem. V novém okně pro výběr faktur věnujte pozornost sloupci Zůstatek pro zápočet. Podmínkou pro odečet zálohy je, že faktura musí být alespoň z části uhrazena.

Ovládejte Manažera vyúčtování s lehkostí

Máte hromady vyúčtování s fakturami a nevíte co kdy bylo uděláno? Obě záložky Vystavená vyúčtování a Vystavené faktury a doklady dostaly novou funkci pro výběr libovolného časového rozsahu. V samotné tabulce můžete seřadit data podle jakéhokoliv sloupce a také můžete využít filtrování – pěknou ukázku uvidíte na následujícím obrázku. Tedy tak, aby to vyhovovalo přesně Vašim představám a požadavkům.

filtrování v tabulce

Tím s manažerem nekončíme! Všimněte si nenápadného tlačítka vpravo nahoře. S jeho pomocí si vyexportujete data do Excelovské tabulky. Funkce exportu na to jde chytře, takže si pamatuje, co jste vyfiltrovali a bude exportovat pouze tyto řádky.

A ještě jedna hezká drobnost pro propracované vyúčtování. Pokud najedete na záložku spisu, objeví se tlačítko pro zobrazení spisu. Ten se otevře na nové záložce.

Dobropisy a daňové doklady

V nové verzi Evolia můžete ode dneška používat také Dobropisy a Daňové doklady. Díky tomu je pokryta běžná účetní agenda, kterou advokátní kanceláře potřebují pro svou praxi.

Nově se také využívá pole Popis, které se zobrazí na dobropisu, faktuře i ostatních dokladech.

Vyhledávejte přehledněji a přesněji

Nikdo nechce odesílat faktury nesprávným osobám a přidělávat si tak starosti. Zapojili jsme proto do vyhledávání ve vyúčtování další údaje, díky kterým je mnohem jednodušší najít ten správný subjekt v Evoliu. Toto vyhledávání bylo s malými úpravami aplikováno také pro vyhledávání elektronických spisů.

hledání subjektu

Opět jsme se v této verzi z velké části věnovali vyúčtování. Věříme, že se naše práce vyplatila a Vy budete zase zapisovat práci s hotovými výdaji, generovat paušály, vytvářet vyúčtování a faktury s větší efektivitou než kdy dříve.

Podrobný seznam změn najdete v dokumentaci.