Velká verze Evolia 2022.2. přináší pro naše uživatele mnoho novinek. Podařilo se nám zpracovat některé funkce, pro které jste hlasovali v naší výroční anketě. Abyste byli v obraze, popíšeme si v tomto článku nejdůležitější vylepšení a změny. Níže je rychlá rekapitulace.

TIP: Webinář pořádaný 29. září představí přehled nejzajímavějších změn v tomto roce. Pošleme vám pozvánku, nenechte si ho ujít!

  • Zbrusu nová kalkulačka lhůt u úkolů
  • Dohledání místně příslušného soudu na kliknutí
  • Zcela přepracované Přehledy (do kterých se postupně přesune funkčnost modulu Evolio Power Reporting)
  • Možnost schvalovat vyúčtování
  • Možnost přidat do úkolu seznam podúkolů
  • Splněné úkoly se nyní nabízí v nevykázaných aktivitách
  • Rozlišení více datových schránek u jednoho subjektu

Zbrusu nová kalkulačka právních lhůt

Hlídání lhůt je v Evoliu hojně využívaná funkce. Jejich výpočet však může být mnohdy složitý, časově náročný a nepřesný. Našim uživatelům dlouhodobě napomáháme k vyšší efektivitě práce, proto jsme tentokrát přidali Kalkulačku lhůt a to přímo do úkolu! Funguje přitom velmi jednoduše a při výpočtu zohledňuje počáteční datum, vybraný typ lhůty i jednotku pro její výpočet.

Kalkulačka lhůt v programu pro advokáty

Dohledání místně příslušného soudu na kliknutí

Takhle jednoduché funkce bychom chtěli mít v Evoliu co nejčastěji. Na jedno kliknutí se dohledá místně příslušný soud.

Místně příslušný soud vyhledaný díky Evoliu

Nechybělo vám schvalování vyúčtování?

Vyúčtování občas musí před jeho odesláním klientovi projít přes několik uživatelů, aby se předešlo jakýmkoliv chybám. Aby se informace o tom, jestli je vyúčtování schváleno nikde neztratila, obnovili jsme oblíbenou funkci Schvalování pomocí posuvníku v horní liště vyúčtování. Uživatel si může zobrazit datum, čas i uživatele, který vyúčtování schválil.

Evolio - software pro advokátní kanceláře

Schválené vyúčtování vidíte přehledně i v tabulce:

Schvalování v přehledu vyúčtování

Výběr z typů práce při tvorbě vyúčtování

Do procesu tvorby vyúčtování jsme přidali nový formulář s výběrem z typů práce, které se mají do vyúčtování zahrnout.

Vyúčtování - výběr

 

Nové právo pro přístup do Manažera vyúčtování pro uživatele, který zodpovídá za spis

Manažer vyúčtování je určený pro management kanceláře. U větších kanceláří vznikla potřeba nechat seniorní právníky zkontrolvat vyúčtování spisů, za které zodpovídají. Připravili jsme nové oprávnění, které umožní, aby takoví uživatelé viděli část Manažera vyúčtování a jen s jejich spisy.

Nejprve si musíte nastávit oprávnění pro danou roli (Nastavení->Nastavení pro zkušení->Uživatelské role):

Nastavení rolí

Uživatel s takovou rolí má omezeny některé záložky i rozsah dat:

Manažer vyúčtování s omezením

 

Přehlednější sledování úkolů

Úkoly jsou mocným pomocníkem při týmové i individuální práci každého uživatele. Protože jejich důležitost narůstá, rozhodli jsme se vytvořit alternativní zobrazení, které jsme pojmenovali Přehled. Ten je nutné nakonfigurovat, primárně je určený pro zobrazení typizovaných úkolů (např. Vyúčtovat spis, Odeslat smlouvu o úschově apod.). Více budeme toto zobrazení ukazovat na připravovaném webináři.

Přehled úkolů advokáta

Zaznamenávejte postup plnění úkolů díky přidávání seznamu podúkolů

Doposud jste mohli úkoly lépe specifikovat díky popisu i přidávání komentářů, nikde však nebyl zaznamenáván pokrok při jeho plnění. Problém je nyní vyřešen, přidali jsme totiž možnost vytvořit odškrtávací seznam a to přímo v rámci každého úkolu!

Seznam podúkolů v advokátním systému Evolio

 

Splněné úkoly se nyní nabízí v nevykázaných aktivitách

Cenu o nejlepšího pomocníka s vykazováním zajisté vyhrávají Nevykázané aktivity. V nové verzi jsme je proto obohatili o evidenci úkolů, které jste označili za splněné, ale možná jste za ně nevykázali práci.

Splněný úkol v nevykázaných aktivitách

 

Rozlišení více datových schránek u jednoho subjektu

Je praktické uvádět ke každému subjektu kontaktní údaje včetně datové schránky nebo hned několika. Zapamatovat si, která schránka slouží k jakým účelům je nemožné, proto jsme obohatili informace o datové schránce o pole Popis. Datovou schránku si teď jednoduše nazvete jak budete chtít a změna se promítne přímo na panel subjektu.

Možnost přepínání mezi automatickým a ručním vybíráním soudů u EPR

Pří tvorbě EPR se někdy hodí, pokud je možné určení soudu nastavit ručně. Jde například o komerční úvěry, kde se typicky vyskytuje doložka o příslušnosti.

 

Nejzajímavější úpravy jsme prošli, ty ostatní se zaměřily zejména na zapracování připomínek našich uživatelů. Věříme, že jste si i v této verzi našli své favority s kterými bude práce v Evoliu zase příjemnější.