Máme pro Vás 6 pěkných novinek, protože ani o prázdninách s vývojem Evolia nezahálíme a přinášíme vám několik užitečných vylepšení pro vaši každodenní práci, které určitě využijete!

Pro ty z vás, kteří nemají čas číst celý článek, přinášíme krátkou rekapitulaci:

  • Už jde zase měnit typ práce (např. z hodinové na advokátní tarif)
  • Přepracovali a vylepšili jsme zápis práce pro účtování částkou
  • K fakturám lze přidat štítky a pak podle nich filtrovat
  • Obrázky lze převést do formátu PDF
  • Ve správě pohledávek lze u příchozích plateb rozkliknout přehled, kam byly rozúčtovány
  • Adresy (zejména u dlužníků) se dají označit jako neaktivní

Dále jsme vylepšili ovládání Evolia hned na několika místech a doladili pár funkcí (více níže v textu)

Změna typu práce

Konečně! V minulých verzích jsme přepracovali okna pro zapisování vykázané práce, ale už jsme nestihli přidat možnost změny jejího typu, např. z Hodinové na Částkou. V právě vydané verzi už je to opět možné! Funkci najdete ve spodní části okna

Změna typu vykázané práce v software pro advokátní kanceláře

Účtování částkou přepracováno

V rámci přechodu na nová okna, se práce vykázaná částkou zobrazuje v přepracovaném okně. A pozor, nyní můžete zadat i počet kusů (ve starém okně se dala zadat jen částka).

Výkaz práce částkou v programu pro advokáty

Vylepšená faktura se štítky a s moderním formátem ISDOC pro import do účetnictví

Uživatelům už běžně u spisů a subjektů napomáhají štítky k lepšímu třízení a filtraci. Proto jsme se rozhodli umožnit přidávání štítků také pro faktury! V hlavičce faktury přibyla vedle čísla ikona +, přes kterou štítek faktuře přidáte. Práce s nimi je úplně stejná jako jste zvyklí ve spisech. Tato změna se promítne nejen na samotné faktuře, ale také v Manažeru vyúčtování, kde jsme rozšířili možnosti filtrace vystavených faktur o položku štítku.

Možnost rozlišení faktur v advokátní kanceláři štítky

Dnešní digitalizace se posouvá i v oblasti účetnictví a tak jsme jako přílohu pdf faktury začali přidávat také její digitální verzi ve standardu ISDOC, který dnes akceptuje většina účetnictví. Vaši zákazníci faktovou fakturu načtou do svého účetnictví bez zbytečného přepisování. Rychlejší zpracování může znamenat i rychlejší úhradu 😉

Faktura ve formátu ISDOC

 

Obrázky na kliknutí do PDF

Funkce převodu dokumentů do formátu PDF je u uživatelů Evolia velmi oblíbená a užitečná. Proto jsme se rozhodli přidat další podobnou funkci do dokumentů a to převod z JPG do PDF! Takové soubory v PDF jsou obvykle mnohem lepší jako příloha emailu nebo datovky než JPG obrázek.

Jednoduché otevření vyúčtování v novém okně

Usnadnit práci si můžete také nově tím, že si ve svém prohlížeči otevřete vícero vyúčtování v dalších záložkách s Evoliem najednou. V Manažeru vyúčtování na záložce Vystavená vyúčtování je upraveno číslo vyúčtování jako aktivní odkaz. Tím se za pomocí pravého tlačítka nebo kolečka na myši dokážete prokliknout přímo na dané vyúčtování v novém okně a nemusíte se tak pokaždé složitě vracet zpět do Manažera.

TIP pro zkušené: Všimněte si, že Evolio začalo ukládat stav filtrů do adresního řádku. Pokud se prokliknete na detail vyúčtování a vrátíte se tlačítkem zpět, tak se vrátíte na vyfiltrovaný seznam a můžete pokračovat tam, kde jste skončili.

Evolio vypčtování - software pro advokáty

Označte adresu jako aktivní

Evolio už je nějaký ten rok v provozu a začali jste nám uvádět, že někteří klienti změnili za tu dobu několikrát místo pobytu a nechcete posílat poštu na všechny adresy, když jich má subjekt pět a rozhodně nejsou všechny z nich aktivní. Hlavně u hromadného odesílání pošty to byl oříšek. Teď už máte o starost méně. Ve spise, kliknete na adresu subjektu, který otevře jeho editaci a zde můžete dole zaškrtnout Neaktivní.

Úprava adresy klienta advokátní kanceláře

Víte na jaké finanční položky se platba rozúčtovala?

Abyste byli vždy v obraze, je dobré vědět, jak jsou příchozí platby rozděleny na různé finanční položky v případu. Právě proto jsme do formuláře v detailu platby ve Financích přidali možnost zpětně nakouknout na přesné částky v rozúčtování pomocí nového tlačítka Zobrazit rozúčtování.

Nastavení párování plateb podle Splátkového kalendáře

Párování příchozích plateb podle splátkového kalendáře není v Evoliu žádná novinka. V nové verzi jsme vyhověli vašemu přání a přidali jsme do modulu Banka možnost nastavit, jestli má nebo nemá párování probíhat se splátkovým kalendářem. Tuto volbu můžete provést pro každý propojený účet přímo v nastavení Banky, kde je nový sloupec s názvem Pár. na SK.

Nastaveni párování plateb

 

Závěr

Změn je ve verzi 2022.1.6 mnohem více, ale chtěli jsme se takto s vámi podělit o ty nejvíce užitečné. Pro více informací si můžete přečíst náš podrobný seznam změn v dokumentaci. Na závěr se zmíníme, že už jako obvykle pouštíme do dalších úprav a vylepšení, která nám navrhujete 🙂