Prosinec přináší advokátním kancelářím a dalším uživatelům Evolia bohatou nadílku. V rychlém sledu vyjdou hned dvě verze. První verze obsahuje jen jednu změnu, zato zcela zásadní. Jde o avizované zvýšení zabezpečení – přechod na nový standart OAuth 2.0 a s tím související změny v jádře Evolia. Uživatelé to nejvíce poznají podle změny v přihlašování.

Stručná rekapitulace pro ty, kteří nemají čas číst celý článek:

  • Tento a příští týden vychází verze Evolio 21.0 s novými bezpečnostními funkcemi
  • Změní se přihlašovací obrazovka
  • Přihlašovací údaje se nemění, stačí si jen vzpomenout na heslo 🙂

Staronové přihlášení

Přihlášení do Evolia vás nasměřuje na zbrusu novou přihlašovací stránku. Přihlašovací údaje se nemění, neztratíte přístup k Evoliu, ani data v něm.

Nová přihlašovací stránka umožňuje díky standardu OAUTH 2.0 přihlášení pomocí účtů od společností Google a Microsoft. To může mít pro advokátní kanceláře s důrazem na bezpečnost řadu výhod. Hlavní z nich jsou vysoké investice do zabezpečení, které Microsoft i Google provádějí. Můžete tak využít nejen možnosti dvoufázového zabezpečení, ale také různé bezpečnostní nastavení, které nabízí.  

Evolio-prihlaseni-tabletJak je to s přidáním mých kolegů?

U stávajících uživatelů není nutno nic měnit. Vylepšili jsme proces založení nového uživatele, tak, aby odpovídal požadavkům na moderní advokátní software. Namísto vytvoření kompletního uživatelského účtu, pouze vyplníte základní informace o kolegovi a odešlete mu e-mailovou pozvánku s přístupem do Evolia. V pozvánce bude dotyčný kolega vyzván k aktivaci svého účtu a připojení k Vašemu týmu. Při aktivaci si může vybrat způsob přihlašování do Vaší online advokátní kanceláře.

Pozvánka pro software pro advokátní kanceláře Evolio

A co když Vaše pozvánka nepřijde na e-mail?

V sekci „Uživatelé“ můžete pozvánku jedním kliknutím odeslat znova anebo lze zkopírovat odkaz na dokončení aktivace účtu do schránky a za pomoci klávesové zkratky Ctrl + V, zaslat URL odkaz např. do e-mailu či jakéhokoliv jiného chatu.

Pozvánka do systému pro advokáty

Už si nepamatuji heslo…

Pokud zapomenete heslo u Vašeho Evolio účtu, nic se neděje. V takovém případě je u přihlašovacího formuláře připravené tlačítko „Zapomněli jste heslo?“, po jejímž rozkliknutí pouze vyplníte Váš e-mail, na který zašleme instrukce jak heslo obnovit.

Upozornění

Přechod na nové zabezpečení je velmi komplexní věc, na které jsme pracovali posledních 5 měsíců. Naši kolegové vyvíjí maximální úsilí, aby přechod proběhl hladce. Může se stát, že některá dílčí funkce Evolia bude krátkodobě mimo provoz. Pokud něco takového zaznamenáte, dejte nám, prosím, co nejdříve vědět.

 

Toto jsou ty nejdůležitější změny, které Vás mohou v těchto dnech potkat. Do Vánoc ještě chystáme ještě jednu verzi od Ježíška s novými funkcemi. Zůstaňte s námi!