Název našeho příspěvku tak trochu klame tělem. V nové verzi totiž hlavně napravujeme drobné křivdy, které občas naši vývojáři páchají na uživatelích. Při vývoji se vždycky snažíme odhadnout nejpřirozenější cestu užíváni, ale praxe občas kráčí jinudy. Během března a dubna jsme měli intenzivní šňůru školení, na kterých jsme přímo od uživatelů získali senzační materiál a náměty pro doladění a vylepšení Evolia.

Následující seznam bude oproti obvyklým příspěvkům podrobnější a je určen především aktivním uživatelům Evolia. Každému z nich by mělo srdce radostí zaplesat – pokud se tak náhodou nestane, ozvěte se a něco s tím uděláme 😉

Pohodlná editace EPR

Automatizované elektronické platební rozkazy běží v Evoliu už delší dobu. Díky chytrým šablonám není nutné vygenerované pdf vůbec upravovat. Jenže, co když šablony nejsou vyladěné a vy potřebujete ručně doladit vygenerovaný rozkaz? Dříve to šlo trochu krkolomně, takže jsme do Evolia přidali pohodlnou editaci včetně možnosti uložit rozpracovaný rozkaz jako koncept.

V EPR pak došlo ještě k několika dalším vylepšením týkajících se párování příchozí pošty, možnosti vypisování různých údajů do Skutečností apod.

Nastavení datovek a emailů v osobním profilu

Snadná komunikace emailem a datovkami je důležitou součástí Evolia, nicméně uživatelé bez administrátorských práv doposud neměli možnost propojit si svůj vlastní email nebo datovou schránku s advokátním softwarem (musel to za ně dělat administrátor). Nyní je k dispozici nová volba přímo v menu uživatele:

Po kliknutí na nabídku se uživatel stane automaticky vlastníkem poštovních účtů a může si přidat email nebo datovku. Ve spodní části okna může nastavit oprávnění, kdo má právo jeho poštu vidět v sekci Pošta.

Změny v dokumentech spisu

Rozšířili jsme menu dokumentů o funkce, které už byly v Evoliu na jiných místech. Přibyla možnost dokument odeslat emailem nebo datovou zprávou. Na kliknutí jej můžete převést na PDF nebo podepsat certifikátem.

Na záložce dokumenty si můžete nastavit typ zobrazení nebo způsob řazení. Ale doposud se toto nastavení neuložilo. To některé uživatele dokázalo pěkně potrápit. I tuto drobnou křivdu jsme napravili.

Hromadné mazání pošty

Pročistěte si příchozí poštu na pár kliknutí. Označte několik zpráv v přehledu a v horní liště je tlačítkem Odstranit přesunete do koše.

hromadné odstranění

Finanční položka Úrok – nové možnosti

  • Nově máte možnost úrok kapitalizovat a zadat jej sami. Zaškrtněte volbu Zadat ručně, tím se zastaví přepočet a do vedlejšího políčka doplňte výši úroku.

zapsání úroku

  • Automatické převzetí splatnosti z jistiny. Pokud máte u jistiny zadánu její splatnost, při zápisu nové úrokové položky se toto datum přebírá jako počáteční datum pro jeho výpočet.

převzetí datumu splatnosti

Možnost vybrat výchozího odesílatele pro e-maily ve spise

Malé, ale docela důležité vylepšení. Dosud platila napevno nastavená logika, která nemusela vyhovovat úplně každé advokátní kanceláři. Zjednodušeně řečeno jde o to, zda se má email ze spisu odeslat z emailu přihlášeného uživatele nebo ze společné emailové schránky přiřazené v případu.

Nová verze Evolia umožňuje toto nastavit. Musíte si otevřít nastavení emailové schránky a tam vybrat, zda má být pro uživatele Výchozí. V takovém případě se bude přednostně vybírat. Musí jít stále o stejný email, tak, jak vidíte v příkladu.

Změny v generování faktur

Soubory s fakturami se nyní generují s logičtějším názvem ve tvaru Faktura_2000000.pdf, Dobropis_4522225.pdf a pod. A další dobrou zprávou je, že i generování faktur a vyúčtování jsme zrychlili.

Vylepšení pro začínající uživatele

Na základě zkušeností ze školení jsme se snažili odstranit překážky pro začínající uživatele. Došlo k řadě drobných úprav, které podporují hlavně intuitivní způsob ovládání. Sjednotily se také některé postupy.

Evolio svižnější a vyladěnější

Celkem došlo k téměř šedesáti změnám. Mezi nimi máme řadu drobných změn a malých oprav, mezi které patří i tyto:

  • Svižnější refresh Evolia: Možná jste si v uplynulých týdnech všimli, že otevření nové záložky nebo refresh je v Evoliu o něco rychlejší. Postupně optimalizujeme rychlost a v nové verzi by to mělo být ještě o chlup lepší.
  • Lepší aktualizace časové osy spisu
  • Univerzálnější formát odchozích emailů
  • Vylepšení různých chybových hlášení (např. proč nějaký záznam nejde odstranit)
  • Lepší zobrazení emailů odchozí pošty
  • Drobné vylepšení vyúčtování a fakturace

Pokračování seznamu naleznete v Podrobném seznamu změn.