Spousta nových funkcí pro Vás

Nová verze přináší Vám, uživatelům Evolia, rozšíření mnoha funkcí pro efektivní práci. Ty nejzajímavější jsme vypíchli do tohoto článku. Evolio je software pro advokáty a advokátům naslouchá 🙂

Integrace se službou Centrální evidence exekucí a něco navíc

Lustrace v centrální evidenci exekucí

Evolio přináší novou integraci se službami Centrální evidence exekucí a Nebankovním registrem.

Centrální evidence exekucí je veřejný seznam, který je veden, provozován a spravován Exekutorskou komorou České republiky. Soudní exekutoři do CEE zapisují údaje uvedené ve vyrozumění o zahájení exekuce po zapsání doložky provedení exekuce do rejstříku zahájených exekuce a údaje z pravomocných usnesení o nařízení exekuce.

Služby si aktivujete v Nastavení→Integrace. Skvělá zpráva je, že Vás aktivace nestojí ani korunu a jedna lustrace vyjde jen na 24 korun. UPOZORNĚNÍ: V prvních dnech budeme zprovoznění služby ručně akceptovat, takže po aktivaci nepoběží ihned.

A jak začít lustrovat? U každého subjektu pod tlačítkem Info, naleznete tuto integraci. Po provedení lustrace se Vám výsledek uloží do úkonu v Aktivitách, z kterého jej můžete ihned odeslat např. věřiteli.

CEE

Centrum nápovědy

Možná jste se občas dostali do bodu, kdy jste nevěděli jak pokračovat v práci s Evoliem nebo Vás překvapila nová funkce a chtěli jste o ní vědět více. Proto jsme připravili Centrum nápovědy, kde naleznete nové články z našeho blogu a zároveň možnost vyhledávat v dokumentaci. Do centra se dostanete přes ikonu Akademie v horní liště. Dejte sbohem nevědomosti!

Díky propojení nápovědy a blogu má uživatel k dispozici všechny potřebné informace, aniž by musel opustit Evolio.

 

Centrum nápovědy v Evoliu - software pro advokáty

Podatelna

Na podatelně jsme tentokrát zapracovali více a máme několik změn. První je zjednodušení hlavičky, v které jsou všechny informace o zprávě. Druhou změnou je vylepšení párování emailu k subjektu. Text nahradila výraznější modrá ikona, email se schová a zobrazí se pouze najetím myši na jméno.

hlavička pošty

Poslední a nejdůležitějším vylepšením je přiřazení do spisu. Nyní můžete poštu nejen zařadit do spisu a přiřadit k vyřízení, ale také vytvořit úkol. Tyto kroky šetří Váš drahocenný čas a zvyšují efektivitu, neboť snižujeme počet kliknutí. Pokud máte více uživatelů, rozhodně se vám tato funkce bude hodit. Podatelnu považujeme důležitou součást každého software pro samostatné advokáty i velké advokátní kanceláře.

Protože je to jedna z klíčových činností v podatelně, vyhradili jsme zpracování pošty samostatný článek.

přiřazení ke spisu

 

Manažer vyúčtování – Vystavené faktury a doklady

Jak jsme již dříve slibovali, do manažera přibyla nová záložka, a to Vystavené faktury a doklady. Důležité je, že nyní máte přehledný seznam na jednom místě včetně stavu uhrazení! Samozřejmě máte několik filtrů k dispozici, pro dobrý přehled. A jak jsi můžete všimnout na obrázku, ani více měn pro nás není překážkou. Připomínáme taky, že Evolio je multijazyčný software pro advokáty a efektivní správu pohledávek.

Manažer vyúčtování

 

Vlastní úkon

Stalo se Vám, že jste chtěli vytvořit úkon, ale ani jeden z nabízených se nehodil? Máme řešení, kterým je tlačítko Nový úkon. Specifikem tohoto úkonu je to, že nemá název, ten doplníte sami. Je to také vhodná volba pro začátečníky, kteří nemají zatím vytvořeny své úkony v kategoriích. Takto můžete zadat i méně časté úkony, pro které nemá smysl zakládat číselník.

Nový úkon

 

Platby z Banky

Od této verze můžete spárované bankovní účty pojmenovat, určit měnu, přiřadit k pohledávkám nebo advokátním spisům a párovat platby podle rodného čísla dlužníka. Banka se posunula zase o krok dál!

Připomínáme, že modul banka může fungovat pro párování plateb z faktur z vyúčtování práce a zároveň jiný účet může sloužit pro párování plateb dlužníků, které se zaúčtují do pohledávek a splátkových kalendářů.

 

Evolio - Import plateb z banky

Právo pro výslovný přístup do spisu

Do Evolia jsme přidali právo, které oceníte, v případě že máte uživatele, který má mít přístup pouze do Vámi určených případů. Jeho název je Omezený přístup ke spisům a funguje následovně: Po aktivaci práva se uživateli znepřístupní všechny elektronické spisy, kromě vybraných. To jsou ty, ve kterých má funkci Vyřizuje, Zodpovídá a nebo udělen přístup.

Toto nastavení práv se hodí zejména pro externisty nebo uživatele, kteří nemají mít přístup k datům. V určité kombinaci nastavení práv můžete tímto způsobem udělit přístup do spisu svým klientům.

Oprávnění ke spisu

Elektronické platební rozkazy EPR opět vylepšeny

Ve zpracování procesu EPR proběhla řada dílčích úprav, zejména souvisejících s automatizací kroků následujících po podání EPR. Několik úprava se týkalo i vlastního generování EPR (na konci června došlo ke změně verze PDF šablony a souvisejícího XML).

V nastavení máte nyní možnost zaškrtnout, které položky chcete generovat nejen do EPR, ale i do financí v Evoliu. To vytváří transparentní systém a zejména v případě úprav financí vynucených soudem, máte možnost finance jednoduše opravit.

Nastavení EPR v Evoliu - systému pro správu pohledávek

Celkem 220 úprav

Vydání této verze nám zabralo hodně času, protože jsme pracovali na celkem 220 podnětech, z velké části od našich zákazníků. Jejich seznam naleznete na stránkách s dokumentací. Doufáme, že Vás novinky v Evoliu příjemně překvapily a usnadnily práci s vedením advokátní agendy. Každý správný software pro advokáty se musí rozvíjet 😉

Zajímají vás úpravy v předcházející verzi? Podívejte se na novinky verze 20.5.