Fakturace je nedílnou součástí každého podnikání, této činnosti se nevyhnou ani právníci. S Evoliem je ale i taková práce jednoduchá. Podívejte se na 5 tipů, které Vám mohou významně pomoci při práci s fakturami. 

1. Připojení bankovního účtu k Evoliu

V Evoliu můžete samozřejmě zadávat úhrady od svých klientů ručně, ovšem jde to i jednodušeji. Když si nastavíte zasílání oznámení od banky, uděláte krok vpřed, jelikož si zautomatizujete další proces. Evolio rozpozná došlé platby a rozřadí je k jednotlivým fakturám. Ptáte se, jak na to?

Pomocí bankovního e-mailu

V Evoliu si stačí rozkliknout agendu Banka, pak už je postup jednoduchý. Dostanete se k němu přes tlačítko Nastavení přímo v modulu vpravo nad tabulkou nebo přes Nastavení→Integrace→Banka import. Pokud jste ještě do nastavení Banky nezavítali, je potřeba nejdřív bankovní e-mail vygenerovat.  Poté už jen email zkopírujete a vložíte do svého bankovnictví. Po první došlé platbě si Evolio tento účet zapamatuje a Vy ho můžete správně nastavit. Pokud byste si chtěli o tomto tématu přečíst více, můžete se prokliknout na Dokumentaci, kde je vše podrobněji vysvětlené. Najdete tam také postupy, jak Evolio propojit s jednotlivými bankovními institucemi.

Které bankovní instituce si můžete propojit s Evoliem?

  • Raiffeisenbank
  • ČSOB
  • Fio banka
  • Moneta Money Bank
  • UniCredit Bank – BusinessNet
  • UniCredit Bank – Online Banking
  • Komerční banka

bankovní e-mail pro advokátní kanceláře

 

2. QR kód na faktuře

Chcete mít QR kód na fakturách? Můžete si ho v Evoliu jednoduše přidat pro rychlejší platby od klientů. Přejděte do Nastavení→Vykazování a fakturace, kde si následně vybere svůj subjekt. Vyplňte IBAN a už budete mít pokaždé na faktuře v PDF formátu QR kód, díky kterému budou moci Vaši klienti platit pohodlněji.

Pokud IBAN neznáte, najdete ho na každém výpisu z účtu spolu s číslem účtu v národním formátu. Dále se můžete podívat do svého internetového bankovnictví, kde je uvedený v informacích o účtu.

jak dostat QR kód na fakturu v Evoliu

 

3. Číslo ČAK

Při fakturaci se může stát, že po vás bude odběratel na faktuře žádat také uvedené číslo ČAK. Pro tento případ bychom vám rádi poradili jednoduchou fintu, jak číslo na fakturu uvést. Jděte stejnou cestou, jako kdybyste chtěli nastavit QR kód, o kterém píšeme výše. Tam otevřete nastavení firemního účtu, ke kterému chcete číslo ČAK přidat. Údaj z čísla ČAK následně zapíšete za Společnost.

Viditelné bude poté v záhlaví faktury PDF formátu.

Pokud chcete vědět víc o práci s fakturami, doporučujeme se podívat do Dokumentace, kde se tomuto procesu věnujeme více.

 

4. Popisky na faktuře

Pokud potřebujete přidat nebo upravit popisky ve faktuře, je to velmi jednoduché. Stačí si otevřít konkrétní fakturu, rozklikněte Podrobnosti a vzápětí se Vám ukážou nové možnosti úprav, mezi nimi najdete i právě zmiňované popisky faktur. Upravit můžete popisky před i za položkami, jak můžete vidět níže.

úprava popisků na faktuře v Evoliu pro advokátní kanceláře

Vámi zvolené texty se následně promítnou do PDF formátu. Na faktuře také můžete vidět QR kód, o kterém píšeme výše.

popisky na faktuře pro advokáty v PDF formátu

 

5. Faktura s cizí měnou

Pokud máte v plánu vykazovat v cizí měně po celý spis, můžete si snadno navolit měnu v nastavení vyúčtování. Jakmile ji budete mít nastavenou, všechny Vaše vystavené faktury budou v dané měně. Hledáte-li spíše jednorázovou variantu, můžete změnu provádět přímo ve faktuře, kde stačí rozkliknout Podrobnosti a následně vybrat požadovanou měnu. Vybíráte ze čtyř možností: česká koruna, euro, britská libra, americký dolar a polský zlotý. Kurz se načítá z České národní banky a je možné ho měnit a načítat k libovolnému dni. Výše kurzu se po výběru data a kliknutí na tlačítko Načíst kurz aktualizuje.

Chcete vědět víc o tématu faktur v cizí měně? Podívejte se do naší Dokumentace.

nastavení cizí měny na faktuře v Evoliu

 

Věříme, že tyto tipy pro Vás byly užitečné. Pokud byste se chtěli dozvědět o jednotlivých bodech více, podívejte se do Dokumentace Evolia. Zde naleznete podrobné informace a  interaktivní návody, které vám pomohou využít Evolio naplno 🙂