Co je cloud? A co má společného s Evoliem?

Cloud označuje síť vzájemně propojených vzdálených serverů umístěných v datových centrech po celém světě, které jsou určeny k ukládání a správě dat, spouštění aplikací či doručování obsahu a služeb.

A nyní odpověď na druhou otázku. Informační systém Evolio se řadí mezi cloudové řešení SaaS (Software as a Service), česky Software jako služba, což je model pro pronájem softwarových aplikací provozovaný v prostředí cloudu Microsoft Azure.

Naše zkušenosti s cloudem

Společnost AVE Soft s.r.o., která stojí za vývojem advokátního softwaru Evolio, působí již 10 let v cloudu a už v roce 2012 byla finalistou v rámci 14. ročníku Microsoft Award – soutěž o nejlepší implementaci IT řešení pro zákazníky v kategorii veřejné cloudové služby Microsoft. Byli jsme tedy prvním cloudovým systémem pro advokátní kanceláře v České Republice.

Výhody advokátní agendy v cloudu

Využití cloudové platformy Microsoft Azure zajišťuje maximální zabezpečení kvůli dodržování celé řady standardů jako jsou GDPR, ISO 27001, HIPAA, FedRAMP, SOC 1 a SOC 2. Dalšími výhodami jsou aktualizace a podpora a také přístup do Evolia přes internet z počítače, notebooku, tabletu i mobilu odkudkoliv. V případě veřejného cloudu odpadávají investice do serverů a náklady na údržbu a zálohování.

 

Jaké typy cloudu můžete využívat s Evoliem?

Zákazník si může vybrat ze dvou možností:

  • Veřejný cloud – Jsou vlastněny a provozovány externími poskytovateli cloudových služeb, kteří dodávají své výpočetní služby (servery a uložiště) přes internet. Právě zde patří i standardní verze Evolia.
  • Hybridní cloud – Kombinace privátního cloudu (vlastní databáze) s veřejným cloudem umožňující sdílení dat a aplikací mezi nimi. V rámci prémiové licence ELITE má i Vaše kancelář možnost provozu systému v hybridním cloud.

Ceník >>

 

Kde se data nachází a jak jsou zabezpečena?

Samotná data jsou šifrovaná v reálném čase prostřednictvím šifrovacího klíče a jsou uložena v datovém centru Microsoft Azure v Amsterdamu. Každý zákazník má svou vlastní oddělenou databázi. Pro ty náročné je k dispozici také možnost provozu systému v hybridním cloudu. Chcete si přečíst více o zabezpečení Evolia? Tomuto tématu jsme věnovali jednu stranu na našem webu, stačí se prokliknout. Najdete tam mimo jiné od nás i několik tipů, čím i Vy sami můžete přispět k ochraně svých dat.

 

ISO 27001

V jednom z předchozích článků jste se mohli dozvědět, že jsme obhájili certifikaci o informační bezpečnosti. Procesem ISO auditu procházíme od roku 2021. Norma je založena na principu rizikového řízení, což znamená, že jako organizace musíme umět identifikovat a hodnotit bezpečnostní rizika a přijmout opatření pro minimalizaci těchto rizik. Pokud se chcete dozvědět o této certifikaci více – např. jaké výhody to má pro naše zákazníky nebo čeho se audit týkal, přečtěte si článek, ve kterém najdete všechny důležité informace.

 

Větší počet uživatelů i objem jejich dat

Počet všech sledovaných akcí, mezi které patří vše od přihlášení přes vytvoření spisu nebo dokumentu až po zobrazení spisu, v Evoliu neustále roste. Na obrázku níže je vidět jejich vývoj od začátku roku 2019 až do konce roku 2022.