Naší společnosti záleží na bezpečnosti, protože věříme, že důvěra mezi námi a klientem, je zcela klíčová. To je také důvodem, proč naše produkty – Evolio, Taxlio, Datiq – vystavujeme pravidelným penetračním zkouškám. Data jsou globálně tou nejcennější informací, proto neustále pracujeme na ochraně našich zákazníků. Testování je součástí certifikace ISO 27001, kterou máme od roku 2021. Letos jsme tímto procesem prošli s renomovanou společností ESET.

Co je cílem penetračního testování? 

Základním cílem takového testování, často označovaného také jako „ethical hacking“, je metodou simulovaného hackerského útoku ověřit úroveň bezpečnosti systémů a odolnosti informačních a komunikačních technologií před reálnými kybernetickými hrozbami. 

Proč provádět penetrační testy? 

Jde o prevenci před bezpečnostními incidenty, zároveň tato zkouška pomáhá odhalit případné bezpečnostní chyby v systémech. Zároveň sledujete vývoj stavu bezpečnosti a můžete optimalizovat náklady na bezpečnostní opatření. Výstupem je podrobná závěrečná zpráva. 

Jak dopadl test Evolia v ESETu?

Testování Evolia poprvé proběhlo u tak významné bezpečnostní společnosti. Proto jsme byli zvědaví na výsledky a někteří naši kolegové během testování působili poněkud neklidným dojmem. Výsledky však dopadly dobře a zmíněným kolegům spadl kámen ze srdce. V testu jsme prošli úspěšně a nebyla odhalena žádná významná zranitelnost.