Opět se Vám hlásíme s vydáním další verze informačního systému pro advokáty, která přináší zajímavé úpravy. Podrobný seznam změn naleznete zde

Vylepšené úkoly

Výrazně jsme zapracovali na funkčnosti úkolů. Díky úkolům můžete předávat práci, hlídat termíny a celkově řídit workflow ve vedení spisu. Proto si úkoly zasloužily velké rozšíření. Od dnešního dne můžete k úkolům přidávat dokumenty, procesní lhůtu a uživatele, který úkol schválí. Ostatní uživatelé Evolia mohou svůj názor vyjádřit v komentáři. Bude se v rámci úkolu vytvářet nový úkon? Není problém úkon založit přímo z úkolu a provázat jej tak s ním.

Podívejte se na krátké video:

 

Propracovanější vykazování práce

V této verzi jsme začali evidovat skutečný a oficiálně vykázaný čas u práce, pro přehlednou agendu kanceláře. Ne vždy je možné požadovat proplacení celkové doby práce. Druh odměny jsme proto rozdělili na: hodinovou, úkonovou a pevnou částku. Na Hodinovou sazbu už jste zvyklí, čas co zapíšete, vykážete ve stejné výši. Úkonová sazba funguje na principu účtování v rámci Vyhlášky 177. Při zadání oficiálních hodin dochází k výpočtu počtu advokátních úkonů. U Pevné částky nezáleží na počtu hodin, v tomto případě je důležitá pouze částka odměny. Zároveň jsou tyto informace viditelné bez nutnosti zobrazovat detail práce, takže neztrácíte přehled.

Další užitečnou změnou je evidence počtu hodin obsažených v paušálu.

Vykazování druhu odměny

Dalším bodem ve vykazování je zápis hodin, které zařadíte do paušálu. Tímto krokem můžete hlídat u hodinové sazby svou práci, tak aby jste odvedli přesně tolik hodin práce, kolik si klient zaplatil. Samozřejmě Vás nechceme příliš omezovat, takže můžete čerpat hodiny i z minulých měsíců, pokud nebyly využity.

 

Výpočet REPO sazby

Zaměřili jsme také svou pozornost na upřesnění REPO sazby. Evolio již bere v úvahu při výpočtech odlišná data začátku REPO sazby a samotného úroku. Změny ve výpočtu provedete u těchto položek v jejich detailu, části Upřesnění.

repo sazba

 

Nové produkty Úvěr, Obchodní případ a Obecná agenda

S Evoliem pracuje velké množství firem, které mají různé požadavky. Vzhledem k šíři jejich portfolia jsme se také rozhodli rozšířit nabídku našich produktů o Úvěry, Obchodní případy a Obecnou agendu. Karty jsou velmi podobné, těm které už znáte, a přebírají z nich určité části, tak aby co nejvíce odpovídaly různým potřebám uživatelů. Můžete tak do Evolia přesunout další část Vaší pracovní agendy, mít kvalitní spisovou službu na jednom místě a ušetřit si tak čas.

Evolio

 

Úvěrové splátkové kalendáře

S novými produkty přichází také nové zajímavé funkcionality. Jednou z nich jsou dva nové splátkové kalendáře, a to pro Úvěr s anuitními splátkami a také splátkový kalendář pro Úvěr se splátkami úroku, jistina na konci. Tyto kalendáře jsou dostupné ve všech našich produktech, ale využijete je nejčastěji u úvěrů. Navíc u každé splátky vidíte její rozdělení mezi jistinu a úrok.

Varianta pro Úvěr s anuitními splátkami: V tomto kalendáři splácí dlužník anuitu, což je měsíční splátka, která je během celé doby neměnná. Ale poměr splátek jistiny a úroku se v průběhu splácení mění – z počátku je více splácen úrok oproti jistině a postupem času se úrok snižuje a jistina tedy tvoří vyšší část splátky.

Varianta pro Úvěr se splátkami úroku, jistina na konci: Jak již z názvu napovídá, funguje na principu měsíčních splátek pouze úrokové části dluhu, přičemž poslední měsíc splatí dlužník jak zbytek úroku, tak celou jistinu.

Zde najdete další dokumentaci.

Úvěr se splátkami úroku, jistina na konci

 

Vaše vlastní záložky

Nachystali jsme si pro Vás dynamické záložky. Tyto záložky si zakládáte sami, vytváříte si v nich vlastní políčka, do kterých si zapíšete informace, pro které nebylo do teď v Evoliu místo. Tvorbu záložek zvládne každý zručnější uživatel, ale pokud budete tápat, společně s naší dokumentací to nebude pro Vás žádný problém. Odměnou Vám budou, kromě dobře odvedené práce, také přehledně uspořádané důležité informace v elektronickém spise na jednom místě. Neomezujeme jejich počet na jeden případ, takže máte volnou ruku.

Obchod

 

Jednodušší nastavení emailu

Připadalo Vám nastavení emailové schránky spíše pro IT odborníky? Naší snahou je Vám co nejvíce usnadnit práci v advokátním systému, přistoupili jsme tedy k úpravám. Každou emailovou schránku díky našemu novému průvodci spárujete na tři kliknutí myší.

Průvodce emailem

Samotné nastavení jsme na první pohled očistili od pokročilých možností. Nemusíte se ovšem obávat, všechny funkce a systém zabezpečení zůstal stejný, jen je lépe skrytý. Máte krásnější vzhled při stále stejně kvalitním nastavení!

Nastavení emailu

 

Za zmínku jistě ještě stojí úprava vyhledávacího pole v horní lište, kde nyní můžete provádět vyhledávání podle stavu spisu. Vzhled jsme upravili také pro formulář sloužící k editaci spisů. Nesmíme zapomenout ani na to, že celá sekce Podatelna se přejmenovala na Poštu. V modulu Banka můžete vybrat libovolné časové rozpětí pro zobrazení plateb a ty nově párovat podle čísla případu.

Právě jsme Vám představili to nejzásadnější z nové verze 20.7. Přejeme si, abyste byli spokojeni a nadšeni ze všech úprav stejně jako my a práce v Evoliu byla pro Vás zábavou! A pokud Vám to nestačilo, koukněte na podrobný seznam změn.