V Evoliu se s každou verzí blížíme k propojení s fakturačními programy. Do práce s fakturami také postupně zapracováváme feedback našich uživatelů. Proto jsme kompletně přepracovali editaci faktury a rozšířili její možnosti.

Upozornění!

Přechod na novou fakturaci musí z technických důvodů proběhnout ve dvou fázích. Ta první nastala dnes, na začátku příštího týdne vyjde doplňková verze, která přechod dokončí. Během této doby budou uživatelé mírně omezeni při vystavování faktur z vyúčtování ve spise. Níže v textu budeme hovořit o novém doporučovaném postupu, který je již plně v provozu.

Jak se faktura změnila

V prvé řadě jsme upravili editaci faktury – má nové uživatelské rozhraní (více podobné účetním programům). Dobrou zprávou je, že zůstává jednoduchost: vyúčtování uděláte jedním kliknutím a kompletní fakturu na druhé kliknutí. Do takto připravené faktury není nutné nic doplňovat.

Vyučtování a vystavení faktury

 

Další důležitou úpravou je možnost položek ve více sazbách DPH. Původní zjednodušená faktura to neumožňovala a to občas komplikovalo uživatelům život. Na přiložené ukázce můžete vidět, jak se rozložily položky vyúčtování do dvou sazeb DPH:

Položky faktury vyúčtování

 

Na faktuře přibyla také jedna velmi praktická funkce. Jde o možnost nastavit, jestli je zadaná cena včetně nebo bez DPH. Pokud má klient např. zaplatit 2000 Kč včetně DPH, tak už zpětně nemusíte přepočítávat, kolik je to bez DPH.

Přepočet DPH pro Evolio - software pro advokáty

 

Jak správně používat vyúčtování

Vytváření vyúčtování přímo v elektronickém spisu využívá starší formulář, do kterého si musíte přidávat vykázanou práci a náklady. Doporučený postup je využít sekci Vyúčtování, ve které vidíte seznam nevyúčtovaných prací a jejich součty dle klientů. Zde vyrobíte kompletní vyúčtování jedním kliknutím (tak, jako v ukázce na začátku tohoto článku).

 

Co připravujeme v dalších verzích

  • V připravované verzi, která vyjde na začátku července, budou paušály a fakturace na klienta.
  • Rychlejší generování faktur (už jsme koupili novou komponentu).
  • Rovnou ze spisu se bude vytvářet modernější typ vyúčtování.
  • Dále připravujeme export faktur na hned několik fakturačních programů. Postupně přibudou iDoklad, Fakturoid, Pohoda a Money S3.

Máte nějaké náměty, jak vyúčtování v softwaru pro právníky vylepšit? Napište nám na podpora@evolio.cz