Programátoři Evolia intenzivně pracují na příští velké verzi, ale i tak si v lednu našli prostor k pár úpravám, které potěší samostatné advokáty i větší advokátní kanceláře  🙂

Pokud nemáte čas číst celý článek, přinášíme tradiční přehled:

 • Posíli jsme manažerské výstupy
 • Upravili advokátní tarif dle změn od 1.1.2022
 • Přidali jsme možnost označit spis jako interní (bude se to hodit pro další analýzy vykazování)
 • Záložky ve spisech lze nyní lépe konfigurovat a nastavit na ně uživatelské oprávnění
 • Několik dalších věcí jsme přidali pro lepší a pohodlnější práci v Evoliu

Nahlédněte do budoucnosti – odhad vykázané práce pro rozpracovaný měsíc

Přidáváme další informace pro manažerské rozhodování.

 • Porovnání s předcházejícím měsícem – v boxu Účtovatelná práce se zobrazuje porovnání s předcházejícím měsícem. Uvidíte, kolik práce můsíte ještě vykázat, abyste naplnili příjem jako v minulém měsíci.
 • Prognóza na aktuální měsíc – jde o statistický odhad, kolik peněz vykážete za celý měsíc při daném tempu vykazování.

Odhad příjmu z vykázané práce v advokátní kanceláři

 

Zrušení platnosti §12a v advokátním tarifu

Od 1.1.2022 dochází v advokátním tarifu ke zrušení platnosti §12a, také známého jako povodňová sleva. Z tohoto důvodu jsme přistoupili k úpravě Evolia a tuto volbu už nebudete moci při vykazování za tento rok najít, aby jste se omylem neuklikli a nevytvořili neplatný zápis práce. Pokud se ve výkazu posunete do minulého roku, paragraf můžete použít.

Software pro advokáty - vykazování práce v elektronickém spisu

 

Uvádějte poznámky k subjektům ve spise

V panelu Subjekty ve spise, nyní přibyla možnost ke každému subjektu s vazbou na spis zapsat libovolnou poznámku. Tu uvidíte jen tam, kde byla přidána, takže pokud máte jeden subjekt ve více případech, nebudou se poznámky navzájem míchat.

Zapsání poznámky do advokátního spisu

Interní spisy pro vlastní potřebu

Určitou formu interních spisů si vytvořila valná většina advokátních kanceláří používajících Evolio. Obvykle se do nich eviduje interní práce, která se neúčtuje zákazníkům. Nyní máte možnost takový spis rovnou označit jako interní. Zatím jde o pouhý příznak, ale do budoucna to zpřesní analýzu vykázané práce. Doporučujeme si označit všechny takto používané spisy.

Interní spisy využijete i při zápisu dovolených a volna do výkazu práce (více najdete v minulých novinkách).

Interní advokátní spis

 

Nastavení záložek ve spisech lze konfigurovat včetně oprávnění

Zobrazení záložek ne vždy vyhovuje pro určitý druh spisů. A také ne každý uživatel by měl vidět všechno. Do Evolia jsme dodělali možnost si standardní i vlastní záložky nakonfigurovat.

Zejména pokud používáte vlastní záložky, oceníte možnost nastavit oprávnění pro jejich zobrazení. Díky tomu se např. praktikant nedostane na záložku podrobnými údaji klienta.

V Nastavení→Nastavení pro zkušené→Záložky si už jednoduše zvolíte, co je v případech pro vás stěžení a co tam vůbec být nemusí. Rozdělili jsme je do tří logických celků: Standardní záložky je pás nacházející se ve spise pod jeho názvem. Vlastní záložky rozšiřují základní rozpětí a vytváříte si je sami. Panely vidíte ihned po otevření případu v záložce Přehled.

Program pro advokáty - konfigurace advokátního spisu

Další práce je jednoduchá. Po výběru položky v první řadě zvolíte v kterých agendách (hlavní menu vlevo) má být viditelná. Tu můžete ještě blíže specifikovat na přednastavenou pro všechny či vybrané druhy nebo si jí uživatelé budou u spisů zapínat ručně. Ve spodní části formuláře můžete zvlášť vybrat role uživatelů, kteří budou mít možnost získávat z výčtu záložek a panelů informace.

Detail záložek v advokátním spise

 

A teď ještě tři vylepšení pro obyčejnou práci uživatelů:

Rozšíření notifikací u sledovaných úkolů

Funkce sledování úkolů je velice užitečná pro zapojení více lidí do jeho děje. Někteří z vás lehce naráželi na to, že ne na všechny podstatné akce v něm byli dobře upozorněni. Posbírali jsme od Vás náměty a zařadili do zasílání notifikací také tyto činnosti:

 • změna názvu úkolu
 • úprava priority
 • změna datumu
 • změna lhůty
 • přidání dokumentu
 • změna/přidání případu
 • změna/přidání schvalujícího

Vylepšení dokumentů v Evoliu

Opravili jsme menší nelogičnosti v záložce Dokumenty např. prodloužili názvy složek v záhlaví s cestou. Dále změna názvu už není nutná v malinkém okýnku, které bylo omezující hlavně u souborů s delším názvem, ale přidali jsme pohodlnější vyskakovací okno.

Dokumenty v elektronickém spise

Nepřeskakující časová osa

Otevření a zavření detailu některých starších aktivit (úkol, úkon, odchozí hovor, příchozí hovor a SMS) na časové ose resetovalo rozbalenou historii na výchozí stav, kdy bylo znovu vidět jen pár nejnovějších aktivit. Od této verze už by k tomuto znovu načtení nemělo docházet a vy tak při procházení historie spisu už nemusíte hledat záchytné body.

 

 

To je za nás pro letošní únor vše. Věříme, že i těchto pár změn Vás potěšilo a navnadilo na další velkou verzi s novými funkcemi 🙂 Budeme se těšit zase příště.