V létě jsme vůbec nezaháleli a tak vám můžeme nyní s hrdostí představit zbrusu novou verzi Evolia se spoustou novinek a změn, které určitě oceníte. Zajímavé úpravy se týkají především týmové práce. Pro ty, kteří nemají čas číst celý článek, máme přehled nejdůležitějších změn:

  • Změnili jsme vzhled hlavního menu Evolia (video)
  • Upgradovali jsme práci s úkoly (video)
  • Zpřesnilo se vykazování dle advokátního tarifu
  • Faktury je nyní možné vystavovat na klienta (video)
  • Zálohovou fakturu můžete na kliknutí vyúčtovat (udělat ostrou fakturu)
  • Ve spisech lze vytvářet podspisy (video)
  • Zdokonalili jsme EPR proces i předávání pohledávek exekutorům

 


Přehlednější vzhled a ovládání Evolia


Evolio je v provozu již třetím rokem, tak jsme si řekli, že by bylo dobré ho obléci do nového kabátu. Postupně pro vás budeme v několika krocích vylepšovat vzhled i ovládání nejpoužívanějších částí Evolia. Úpravy zpracováváme na základě podnětů naších uživatelů, za které moc děkujeme.

Podívejte se na shrnutí v krátkém videu:

Přepracované menu a horní lišty

Nejvýraznější změnou, které si jistě všimnete už na první pohled, je modernější vzhled hlavního menu. Hlavní menu je nyní rozdělené do tří kategorií: Moje práce, Agenda a Administrativa. Noví uživatelé se díky tomu budou v Evoliu snadněji orientovat.

V menu také můžete nově najít položku Výkaz práce. Po rozkliknutí této položky vám vyjede seznam vykázané práce za uplynulý týden v kalendářovém zobrazení.

Menu informačního systému pro advokátní kaceláře

 

Lepší nápověda s interaktivními odkazy

Snažíme se, aby nastavení Evolia bylo co nejvíc uživatelsky přívětivé. Přesto se může stát, že si v sekci Nastavení nebudete jistí, jak přesně postupovat. Proto jsme do vybraných sekcí přidali odkazy na dokumentaci. Najdete zde jak psanou dokumentaci, tak odkazy na naše videa z akademie a webináře.

Nastavení datových schránek v advokátním software

 

Zapamatování filtrů

Na základě našich průzkumů se ukázalo, že uživatelé používají filtraci v seznamu spisů v několika ustálených podobách. Nevýhodou bylo, že seřazení ani filtrace se nezapamatovala. Když se pak ze seznamu prokliknuli na konkrétní spis, tak přišli o vyfiltrovaný seznam.

Nyní stačí kliknout v prohlížeči na tlačítko Zpět a vrátíte se na vyfiltrovaný a seřazený seznam spisů. Vybraný filtr se totiž propíše do URL v adresním řádku, proto si ho snadno můžete uložit do záložek v prohlížeči. Složitější filtrace už nemusíte zadávat znovu a znovu, tím ušetříte váš drahocenný čas.

 

Lepší zobrazení případů v panelech (kanban)

V panelovém zobrazení jsme přidali počet spisů ke každému sloupečku. Navíc jsme přidali možnosti filtrace, což pomůže lepší orientaci v celkovém přehledu o agendě advokátní kanceláře.

Zobrazení panelů (kanban) pro advokátní spisy

 

Jednodušší zakládání spisů

Založení spisu je nyní rozděleno do dvou záložek – Základní údaje a Ostatní. Nováčci ani zkušení uživatelé se tak nemusí zatěžovat přílišnými detaily, pokud je ke svojí práci zrovna v tu chvíli nepotřebují.

Nový spis v software pro advokátní kanceláře

 


Úkoly a lhůty o 50% lepší


U sekce úkolů jsme se dlouhou dobu soustředili na úkol jako takový. Při intenzivním používání advokátních kanceláří se ukázalo, že je zapotřebí změnit také možnosti související s týmovou prací. A upravili jsme toho opravdu hodně!

Týmová práce na Nástěnce a sekci s úkoly

První změny jsme provedli už na Nástěnce, kde jsme rozšířili možnost zobrazení úkolů. Na začátku dne si tak můžete zkontrolovat nejen své úkoly, ale také ty, které sledujete nebo jste je zadali jinému uživateli.

Zvýšili jsme také přehlednost informací o zobrazených úkolech – v nové verzi už je v seznamu úkolů viditelný štítek a pokud je u úkolu nastavená lhůta, zobrazí se hned pod termínem. V případě, že u úkolu s lhůtou nastane propadlý termín splnění, celý řádek se zbarví do oranžova. Máte tak ihned přehled o nesplněných úkolech v termínu.

Úkky v software pro právníky

 

Podobnými úpravami prošla také celá sekce Úkoly a kalendář. Navíc dostala i moderní vzhled. Díky novému vzhledu je práce s celou sekcí mnohem příjemnější a přehlednější. Náhled úkolu je na rozdíl od nástěnky rozšířený o počet přiložených dokumentů a komentářů.

 

Úkoly s přílohami a komentáři v advokátním programu Evolio

Všechny změny jsou zaznamenány v následujícím videu. Určitě stojí za zhlédnutí!

Úkoly s proklikem

A nyní pár slov k samotnému detailu úkolu. U automatických upozornění z rejstříků (OR, InfoJednání) jsme přidali odkaz, díky kterému se můžete dostat k podrobnostem na oficiálních stránkách.

 

 


Vykazování práce, vyúčtování a fakturace


Advokátní kanceláře stojí a padají na vykazování a fakturaci. V každé verzi Evolia proto přinášíme vylepšení, která advokáti využijí v reálné praxi. Tentokrát dokonce tímto plníme přání, které jste si odhlasovali v anketě o novinkách pro tento rok – přidáváme fakturaci na klienta.

Přikládáme video, kde můžete vidět ukázku novinek:

 

Jednodušší vyúčtování zálohových faktur

Do zálohové faktury jsme přidali tlačítko, které umožní ji jednoduše vyúčtovat plnohodnotnou fakturou. Výhodou je, že informace o vyúčtované faktuře je přehledně zobrazena včetně možnosti se na ni prokliknout. Díky tomu získáte lepší přehled a sníží se riziko zmatků.

 

Přepracovaný advokátní tarif

  • Došlo ke zpřesnění algoritmu, kterým se vypočítává odměna konkrétního úkonu.
  • Podle vybraných paragrafů se automaticky nastavují půlúkony.
  • Při zápisu výkazu přímo v úkonu se rovnou otevře okno s detailem výkazu AT.

Vykazování dle advokátního tarifu

 

Stav rozpočtu spisu přímo na záložce

Při nastavení rozpočtu vás začne Evolio barevně upozorňovat na základě vykázaných činností, jak moc se blížíte k dosažení rozpočtu. Funguje intuitivně jako všem známý semafor: do 89 % je procento zbarveno zelenou barvou, od 90 % do 100 % oranžovou a po překročení 100 % začne svítit červená, která dává jasně stopku.

Uživatel je barevně upozorněn na stav naplnění rozpočtu.

Vykazování dle advokátního tarifu

 

Více sestav ve vyúčtování

Snažíme se, abyste měli více možností pro vyúčtování, a tak už došla řada i na vygenerování PDF sestavy. To si nyní můžete nechat vytisknout na výšku nebo na šířku dle preference.

Pokud máte zajímavé vzory vyúčtování nebo faktur, které byste v Evoliu ocenili, budeme rádi, když nám je budete moct poslat přes tlačítko podpory nebo email podpora@evolio.cz!

Vyúčtování práce advokáta

Faktury a zálohy na klienta

V Manažeru vyúčtování u vystavených faktur a dokladů přibylo tlačítko Vytvořit fakturu. Tím založíte fakturu nebo jiný doklad nezávisle na jakémkoliv spisu. Zároveň jsme zde zachovali veškeré funkce, na které jste byli do teď zvyklí.

Fakturace právníků pro jejich klienty

 


Nadřízené spisy


Propojení mezi spisy je tady! Na tuto vychytávku jste určitě čekali dlouho. Už nemusíte vymýšlet krkolomné konstrukce, abyste v Evoliu rozlišili situaci, kdy se jeden spis rozdělí na několik podřízených. Nyní vznikne podspis jednoduše – stačí při založení spisu označit nadřízený spis. Rozpoznání hierarchie je možné už z přehledu případu, má nad názvem proklik s názvem nadřazeného spisu. Na nadřazeném spisu naopak vidím seznam podspisů.

Pro lepší vysvětlení se podívejte na přiložené video, kde uvidíte, jak je to ve skutečnosti jednoduché:

 

 


Další vychytávky


Automatické odhlášení

Ochrana uživatelských účtů před zneužitím cizí osobou je důležitá a Evolio k ní přispělo další pojistkou, a to automatickým odhlášením při nečinnosti. V nastavení prohlížeče si nastavíte pro celou firmu čas po kterém dojde k odhlášení uživatele, pokud Evolio nezachytí jakoukoliv aktivitu.

Odhlášení z informačního systému pro právníky

 

Vyladěné logo v podpisu emailu a chytřejší lišta s nástroji

V profilu uživatele jsme změnili funkci pro úpravu velikosti obrázku v podpisu. Zvolená velikost v nastavení podpisu se bude odesílat na pixel přesně.

Určitě stojí za povšimnutí, že lištu nástrojů pro formátování textu můžete skrýt pomocí tlačítka se symbolem A. Lišta také umí reagovat na zvětšení emailu, kdy se automaticky přesune do hlavičky emailu.

Nový email v programu pro advokátní kanceláře

 

Stálé přílohy při předávání pohledávek exekutorům

Poslední vylepšení se týká procesu Předat k vymáhání, kde můžete nahrávat do šablony stálé přílohy tak, jak je znáte z EPR nebo Přihlášky do insolvence. Nemůže se tedy stát, že by některá z příloh nebyla zaslána.

 

To už je všechno? 🙂

Tato první velká upgradovaná verze není určitě letos poslední, takže se máte ještě do konce tohoto roku na co těšit. Přidáváme také úplný seznam změn. Pokud Vám není nějaká z novinek jasná, nebojte se nám napsat přes tlačítko podpory v pravém dolním rohu stránky. Společně se na nejasnosti podíváme a vyřešíme do několika minut 🙂