Evolio 2020 – rok zaměřený na peníze a bezpečnost

Myslíme si, že advokáti jsou odborníci a mají dělat odbornou práci. A nezabývat se zbytečnou administrativou, vykazováním, hlídáním peněz, zpráv od soudů nebo nekonečným klikáním CTRL+C a CTRL+V. Zároveň víme, že advokacie je o velké důvěře, ochraně dat a informací. 

Každý měsíc vydáváme novou verzi Evolia, která zjednodušuje a automatizuje rutinní činnosti. V roce 2020 jsme se více zaměřili na peníze a bezpečnost.

1. Umělá inteligence zjednodušuje výkazy práce

Vykazování práce je pruda snad pro každého. Na druhou stranu bez výkazu není faktury (ty taky málokoho baví), a bez faktury není výplaty. Proto jsme 

  • automatizovaně připojili všechny možné činnosti v Evoliu do výkazu práce
  • použili umělou inteligenci k rozškatulkování nevykázané práce, vy jen potvrdíte návrh
  • umožnili jsme advokátům zpřístupnit své výkazy asistentům, takže můžou nevykázanou práci rozškatulkovat za ně

Funguje to jednoduše

Vykazování úkonů a nákladů přes nevykázané aktivity

Pomocí strojového učení vykazování průběžně vylepšujeme. Podrobnější informace najdete v březnovém přehledu novinek a v nápovědě k nevykázaným aktivitám.

Výsledkem je, že jednotlivé kanceláře zvýšily fakturaci o 10 – 25 % měsíčně. A spousta advokátů ušetřila vědro nervů.

Přidali jsme i další drobná vylepšení

  • jednodušší zadávání výkazů na mobilu, třeba rovnou po konzultaci v kavárně nebo po soudním jednání
  • kompletní filtrování výkazů a jejich export do Excelu

 

2. Faktury na dva kliky

Hodiny, úkony, paušály. Částky s DPH, bez DPH, s jinou sazbou DPH. V pozadí je to složité. Pro vás jsme to zjednodušili.

Fakturaci jsme rozdělili na dva kroky kliky:

1. prvním klikem připravíte vyúčtování. To vám pomohla připravit umělá inteligence, automatizace a případně asistentka. Zahrnuje automaticky všechny doposud nevyfakturované položky.

Nové vyúčtování pro advokátní kancelář v cloudu

2. druhým klikem vygenerujete fakturu. Ta splňuje veškeré zákonné náležitosti a není potřeba do ní nic doplňovat. U vykázaných položek je i příslušná sazba DPH.

Vystavení faktury pro advokátní agendu

Protože každá kancelář může mít jiné zvyklosti, je možné zadávat ceny nebo hodinové sazby rovnou včetně DPH. Na faktuře se pak cena přepočte na základ a příslušnou DPH.

Víte, že faktury

Na začátek roku 2021 chystáme ještě rychlejší generování faktur pro větší kanceláře a také export faktur do oblíbených fakturačních programů (postupně přibudou iDoklad, Fakturoid, Pohoda a Money S3).

 

3. Správa Depozit

Když přijde na peníze v advokátní úschově, je potřeba perfektní evidence. V průběhu roku jsme přidali také novou záložku Depozita, která umožňuje evidenci depozit včetně vkladů a výplat. Vztahuje se vždy ke zvolenému spisu. 

Evidují se údaje jako výše depozita, jeho účel, účet na který je depozitum vloženo, podmínky k uvolnění depozita a také veškeré vklady a výplaty peněz. Evolio vám navíc automaticky kontroluje, které účty jsou použity v aktivních depozitech a nedovolí je použít vícekrát.

Zápis depozita ve spisu advokáta

Pozor, evidence depozit je volitelná funkce ve spise a musíte ji zapnout. Podrobnosti si přečtěte v dokumentaci.

4. Pohodlnější přihlašování

Většina advokátů má účet na Googlu či Microsoftu a nově jej můžete využít pro přihlášení do Evolia. Funguje to jednoduše. Když je člověk přihlášení např. do Gmailu, jen v prohlížeči potvrdí, že chce využít svůj e-mail jako “login” do Evolia a přihlásí se. 

Používáme k tomu vysoce zabezpečenou technologii OAUTH 2.0.

Pro vás je výhodou, že nemusíte zakládat kompletně nové uživatelské účty. A pokud člověk odejde z firmy, jednoduše mu odeberete přístup a už se nedostane k žádným datům. 

Pro nás je výhodou, že vám můžeme zpřístupnit funkce jako třeba Integromat. To jsme dosud nemohli kvůli ochraně osobních údajů.

 

5. Perfektní zabezpečení a ochrana dat

Jsme si vědomi toho, že pro vás uchováváme velmi citlivé údaje. Proto veškerá data nejprve šifrujeme a až zašifrovaná je ukládáme do databáze. Stejně nakládáme se zálohami. Vše ukládáme do cloudových služeb MS Azure, která splňují nejvyšší normy bezpečnosti (ISO 27001, GDPR, HIPPA a další, více ve článku).

Nově jsme vám pro účely podpory přidali funkci Lockbox. Na klik nám dočasně poskytnete přístup do svého Evolia.

Evolio Lockbox

Samozřejmě splňujeme přísné požadavky GDPR. A v prvním kvartále roku 2021 budeme i my certifikovaní podle ISO 27001.

 

Zbývá poslední otázka: Už jste si Evolio vyzkoušeli?