Přinášíme novou verzi Evolia, na které jsme intenzivně pracovali skoro dva měsíce. Zaměřili jsme se tentokrát na široké spektrum změn, které nevynechalo snad žádný kout Evolia. A to také díky Vám, kteří jste vyplnili náš roční dotazník a pomohli nám nastavit priority. Na některých jsme začali hned pracovat a první z přání už můžeme představit!

Pokud nemáte čas číst celý článek, tady je přehled nejdůležitějších změn:

  • Přepracovali jsme práci se spisovými úkony (rozhodně koukněte na video)
  • Vylepšili jsme úkoly (přehled je v tomto videu)
  • Depozita (advokátní úschovy) jsou nyní propojeny s bankou
  • Dokumenty můžete kopírovat mezi spisy

Kompletně jsme přepracovali úkony/aktivity

Rozhodli jsme se v této verzi narovnat logiku při práci s úkony, protože jsme na školeních viděli, že některé kroky jsou pro nové uživatele složité. Vysvětlit změny v krátkém textu je skoro nemožné, proto jsme se rozhodli Vám natočit video :) V něm se dozvíte jak odeslat dokumenty poštou nebo emailem, výkaz práce atd.

Propojení vyúčtování a faktury

V PDF sestavě vyúčtování je nyní vidět k jaké faktuře patří a naopak na faktuře je uvedeno, s jakým vyúčtováním je spojena. To pomůže hlavně když dokumenty vytisknete a předáváte do druhých rukou, ať už se jedná o klienta nebo dalšího člověka v kanceláři např. účetní. Faktury a vyúčtování se už navzájem neztratí. U vyúčtování je informace obsažena v záhlaví, na faktuře je poznámka o čísle vyúčtování uvedena v popisu. Je možné ji ještě upravit nebo k ní přidat další text.

Propojení vyúčtování práce a faktury

 

Přeplatky se vracejí lépe s vyladěným procesem

U pohledávek jsme vylepšili mechanismu zobrazení přeplatku a jeho vrácení. S postupem času začala nastávat v Evoliu situace, kdy byl dluh uhrazen a povinný zaplatil i o něco více. Logickým postupem, který jsme budovali po kouscích několik verzí, jsme se nyní dostali do finální podoby. Už v přehledu pohledávky je vidět, jestli je dlužná částka vyrovnána. Na případný přeplatek je uživatel hned upozorněn. Následující kroky v Evoliu jsou snadné: ve financích vytvoří uživatel odchozí platbu typu Vrácení přeplatku dlužníkovi. Evolio si tyto platby porovná a odečte z částky přeplatku. Byla-li odeslána plná výše přeplatku, upozornění zmizí a Vy můžete pohledávku v klidu považovat za uzavřenou.

Přeplatek pohledávky při jejím vymáhání

 

V Přihlášce do insolvence a EPR už jen položky které chcete

U pohledávek ještě zůstaneme. Ve výchozím nastavení se do formulářů vkládaly všechny položky. To se ale nehodí pro každý případ, protože soud nemusí uznat všechny nároky a byla by škoda podávat návrhy, které jsou už předem odsouzeny k neúspěchu. Proto u všech finančních položek přibyla volba Nevkládat do EPR a Přihlášky insolvence, kterou naleznete v dolní části formuláře. Evolio tak při generování bude následně tyto finance ignorovat a vy si vytvoříte přihlášku přesně na míru Vašim potřebám.

Finance u přihlášky do insolvence nebo EPR

 

5x lepší úkoly díky Vašim námětům

První změny si všimněte v přehledu advokátního spisu: název úkolu je rozšířen o jeho popis. Můžete se tak dozvědět podrobnosti bez nutnosti úkol otevřít. V samotném úkolu jsme také zapracovali na formátování textu tak, aby to co tam přesně vložíte, se také tak uložilo. Problémem už nejsou různé fonty, velikosti písma a také webové odkazy.

Dále jsme přepracovali zobrazení Lhůty a Schvaluje, které když vyplníte, tak se zobrazí na stejném místě a necestují na jiné místo v úkolu, což ulehčí orientaci hlavně nováčkům. Připojené dokumenty dostaly rozšiřující nabídku pod třemi tečkami. Můžete tak dokumenty rovnou stáhnout nebo zkontrolovat revize-např. když chci vidět, kdy kolega něco do dokumentu vložil. Třešničkou na konec je odeslání dokumentů přímo z úkolu a to buď emailem nebo datovou zprávou.

Úkoly v advokátní praxi

Po komplexní vysvětlení a názornou ukázku máme pro Vás připraveno krátké video 🙂

Otevření případů v novém okně

Taková drobnost řeknete si, ale kolikrát by ji člověk rád využil. Aktivovali jsme v přehledu spisů funkci, která nabízí při kliknutím pravým tlačítkem myši na číslo případu jeho otevření. Buď na nové kartě nebo rovnou v samostatném okně prohlížeče.

Otevření více spisů v advokátní kanceláři

 

Depozita + Banka = první z přání splněno

Je tady první funkce kterou jste si sami vybrali! Propojili jsme evidenci depozit s našim chytrým modulem Banky a Vy už tak nemusíte ručně zadávat platby. Účet si můžete nově založit v nastavení Banky předem nebo tak jak jste zvyklí, účet se vytvoří automaticky po první platbě. V nastavení účtu už si jen vyberete podle kterých parametrů se mají platby párovat a nemusíte se už o nic starat.

Bedlivý uživatel si mohl také na obrázku povšimnout dalšího loga banky. Ano je to tak! Přidali jsme novou banku s kterou umí Evolio pracovat – SBERBANK.

Propojení depozit v advokátním softwaru

Po komplexní vysvětlení a názornou ukázku máme pro Vás připraveno krátké video 🙂

Jednodušší odeslání emailu kolegovi

Odeslání emailu v rámci dalším uživatelům Evolia je jednodušší – našeptávač nabízí jejich emaily v kolonce Komu. Nemusíte tak vytvářet nové subjekty nebo je udávat jako kontaktní osoby společnosti. Každý uživatel je nově automaticky evidován jako osoba s kontaktním emailem.

Kontaktování kolegy přes email

 

Kopírujte dokumenty mezi případy

Vždy se hodí mít možnost dokument z jednoho advokátního spisu zkopírovat jako předlohu do jiného spisu. Nejedná se o případy, kdy víte, že dokument používáte pro většinu spisů. V takovém případě raději využijte vzory dokumentů s tiskovými parametry. Ale u menšího počtu specifických případů je to skvělá volba. Přes tři tečky u vybraného dokumentu zvolíte Odeslání dokumentu Zkopírováním do jiného spisu. Následně jen vyhledáte případ v kterém chcete soubor využít znovu, jednoduché jako facka.

Kopírování dokumentu do advokátního spisu

 

Administrace Evolia pokročila

Pro upgrade licence už nás nemusíte kontaktovat. Pokud jste překročili limity licence nebo chcete začít využívat rozšířených funkcí advokátního softwaru, v Nastavení, sekci Licence a fakturace si sami zvolíte plán který Vám vyhovuje. Nemusíte se obávat žádného nátlaku z naší strany, pokud by jste se nám ozvali, že Vás budeme přemlouvat do naddimenzované licence…

Změna licence pro advokátní kancelář

 

…druhou novinkou je záloha celé databáze. To znamená uložení všech případů, subjektů, faktur, depozit atd. v Evoliu. Na tuto kompletní zálohu máte zdarma nárok jednou za 6 měsíců.

Zálohování a šifrování dat

 

Nestihli jste si přečíst náš minulý článek o úspěšném zvládnutí ISO certifikace, zabývající se kybernetickou bezpečností? Nevadí stačí věnovat 5 minut článku.

Tak to je pro dnešek všechno. Byla to zase pořádná nálož novinek a vylepšení, jak pro advokátní kanceláře, tak správu pohledávek. Zapracovali jsme snad na všech zákoutích Evolia, takže každý si najde svoje nové oblíbence.

Nezapomeňte nás také sledovat na Facebooku>>