Před letními prázdninami a dovolenými Vám přinášíme dobré zprávy – vyšla menší verze Evolia s číslem 2021.3.4. Zaměřili jsme se na detaily vybraných funkcí, které jsme ladili k dokonalosti u našeho advokátního softwaru :).

Těšit se můžete například na přehlednější licence uživatelů, vykazování podle vyhlášky č. 177 nebo změny na faktuře pro neplátce DPH. Potěšíme také advokátní kanceláře, které řeší správu pohledávek a využívají EPR.

Rozlišení licence uživatelů

V nastavení uživatelských účtů přibyla možnost zvolit druh licence uživatele na Běžný uživatel/Praktikant/Klient. Díky tomu lépe rozlišíte jakou má v rámci advokátní kanceláře pozici a také budete lépe pracovat s licenčními podmínkami. Pro položku Klient připravujeme v budoucnu další využití!

Licenční podmínky pro elektronický advokátní spis

Datovka přetažená do spisu

Importované datové zprávy, v podobě souboru ZFO přidaného do spisu, mají v detailu uvedenou informaci o uživateli a času nahrání do vybraného advokátního spisu. Zvyšujeme tak přehlednost běžné advokátní agendy. Přesto doporučujeme propojit datovou schránku s Evoliem napřímo, využijete tak i další automatické procesy.

Importovaná datová zpráva

Faktura pro neplátce DPH

Upravili jsme vzhled faktury pro advokáty, kteří nepatří mezi plátce DPH, tak aby lépe vyhovovala jejich potřebám.

Na obrázku si můžete všimnout, že zmizela položka DIČ v záhlaví faktury. Dále byla odebráno zobrazení DPH u položek úkonů a také tabulka s rozpadem DPH u těchto úkonů, protože vykazujete pod jednotnou sazbou 0 %. Výsledná faktura advokátního softwaru má čistější a přehlednější vzhled.

Fakturace advokátní agendy

 

Limitní tarifní částky u vyhlášky

Byl upraven výpočet pro limitní přechodové částky u tarifních hodnot. Nyní platí pro následný výpočet sazby za úkon po zadání tarifní hodnoty následující pravidla:

  • Tarifní hodnota do 500 Kč = sazba za úkon je 300 Kč
  • Tarifní hodnota přes 500 Kč a zároveň do 1 000 Kč = sazba za úkon je 500 Kč
  • Hodnota tarifu je přes 1 000 Kč a zároveň do 5 000 Kč = sazba za úkon je 1 000 Kč
  • Hodnota tarifu je přes 5 000 Kč a zároveň do 10 000 Kč = sazba za úkon je 1 500 Kč

Pokud se hodnota tarifu mění při 5000 Kč, tak nižší sazba platí do 5000 Kč, vyšší sazba od 5001 Kč. Matematicky se to dá vyjádřit jako funkce (5000 < x <= 10 000)

Vyhláška 177 v advokátní praxi

Řazení šablon emailu

Pokud využíváte šablony emailu, které šetří čas tím, že nemusíte vypisovat stále znovu opakující se texty, máme tady pro Vás ještě jednu menší úsporu času. A to při jejich použití v novém emailu v seznamu předpřipravených šablon. Ten se nyní řadí abecedně podle názvů šablon.

Řazení šablon pro správu pohledávek

Odkaz na informace z InfoJednání

V minulé verzi 2021.3 jsme představili integraci se službou InfoJednání. Při její implementaci jsme nedomysleli jednu maličkost a to pořadí nařízených jednání. Ne vždy je totiž jednání nařízeno během procesu pouze jednou. Nyní už se Vám tak při vytvoření úkolu zašle odkaz na nejnovější soudní jednání.

Nařízení jednání InfoSoud

Automatizace EPR: Získání data právní moci rozsudku

Rozšířili jsme automatické načítání údajů z InfoDokumentu do metadat (vlastností) dokumentu. Už tak nemusíte dokumenty otevírat kvůli přepsaní dne Právní moci. Jaký je postup, aby se datum propsalo do metadat? Příchozí datová zpráva v Evoliu se dle značky automaticky přiřadí do spisu, u které uživatel změní druh pošty na „Rozsudek s PM“. Pozor je potřeba systémový druh příchozí pošty s názvem „Rozsudek s PM“ (pokud jej nemáte, řekněte si o něj naší podpoře), další parametry nejsou podstatné! Následně se spustí proces, který v InfoSoudu dohledá dle značky (pole Naše značka v DZ) metadata pro dokument:

  • datum vzniku (=událost Vydání rozhodnutí)
  • datum PM (=událost Datum pravomocného ukončení věci)
  • vydal (=soud)
  • značka (26 C 54 / 2020)
  • typ rozhodnutí (=Rozsudek)

Načtení právní moci pomocí integrace služby Infosoud do advokátního programu Evolio

Automatizace EPR: Identifikace Usnesení o zrušení ERP

V rámci automatizace dokáže Evolio nyní identifikovat v příchozí poště usnesení o zrušení EPR. Datová zpráva je označena daným type a do metadat dokumentu jsou propsány informace o tom, kdo dokument vydal a jeho číslo jednací.

Usneseni o zruseni EPR v software na správu pohledávekZávěr

V této verzi jsme zapracovali celkem 33 změn, které měly za úkol vylepšit funkce, které už jste mohli u advokátního softwaru Evoliu používat, ale chtěli jsme je pro Vás ještě vypilovat. Nyní už jsme se už pustili do velké verze, která přinese zase nové funkce, které se Vám jistě budou líbit, protože jste si je sami vybrali!