Díky sadě sofistikovaných funkcí nemusíte mít obavy o Vaše data v Evoliu 

Nové verze advokátního softwaru Evolio s sebou nedávno přinesla spoustu novinek. Jedna z nich navazuje na nynější společenské potřeby v oblasti zabezpečení dat. V dnešním internetovém světe totiž zásadní roli hrají osobní údaje a informace, které mají zůstat jen tam, kde je potřebujeme. S touto myšlenkou koresponduje i náš systém Evolio. Zakládáme si na důvěře klientů a dbáme na to, aby se k datům přistupovalo s obezřetností.

Jak se o data stará Evolio

Jistě jste už zaznamenali, že Evolio ukládá data i zálohy na cloud, konkrétně na Microsoft Azure. Ten zajišťuje maximální bezpečnost, kdy plní standardy pro dodržování předpisů jako je ochrana dat GDPR, HIPPA a další. Zajímavostí je fakt, že spousta advokátních kanceláří se z počátku ukládání dat na cloud obávala, byl to pro ně dosud neobjevený ostrov. To se v posledních letech výrazně změnilo a také nezávislé průzkumy vyhodnotily cloud jako bezpečnější řešení.

Vlastní nakládání s daty je v AVE Softu (tvůrci Evolia) podřízeno přísné normě ISO 27001 (kybernetická bezpečnost). Certifikaci pro tuto normu získal AVE Soft na začátku roku 2021.

Svobodná data

V Evoliu ctíme principy svobodných dat. Data jsou Vaše a máte právo je kdykoliv získat. Nejen teoreticky, ale i jedním kliknutím. Proto jsme připravili hned dvě možnosti, jak získat zálohu dat.

To nejdůležitější – dokumenty ve spisech

Dokumenty, které máte ve spisech můžete zálohovat jedenkrát denně – je to online funkce bez jakýchkoliv poplatků. Získáte ZIP soubor s dokumenty přehledně rozdělenými dle spisů, včetně všech podsložek.

Aby dokumenty skončily ve Vašem počítači, stiskněte políčko Zálohovat dokumenty (pro přesný postup koukněte na animaci pod tímto odstavcem). Pak už stačí jen potvrdit, že si přejete provést zálohu a máte vyhráno, export dat začíná. O dokončení exportu budete informováni prostřednictvím emailu, kde najdete odkaz na ZIP soubor se zálohou (pozor, odkaz je platný jen po dobu dvou týdnů).

záloha dokumentů v právnickém softwaru

Záloha celkové databáze

Novinka, která umožní provést kompletní zálohu databáze. V čem funkce spočívá? Jedná se o uložení veškerých případů, faktur, depozit atd. ze systému Evolia. Jako uživatel systému máte každých 6 měsíců nárok na kompletní zálohu databáze zcela zdarma. Formát zálohy je na rozdíl od zálohy dokumentů více určen pro následné strojové zpracování – jde o backup dat přímo z databáze.

V případě, že jste klidnější, když data zálohujete častěji, nebude problém, když si o kompletní zálohu zažádáte přes políčko Kompletní záloha. Musíte však počítat s tím, že tento úkon bude již zpoplatněn.

kompletní záloha v advokátním softwaru

Shrnutí

S několika stupni zálohování dat získáváte potřebnou jistotu. Evolio ukládá zálohy ve dvou datových centrech cloudu Microsoft Azure (v Holandsku a Německu). Kromě toho máte možnost vytvářet zálohy pro vlastní použití a libovolně s nimi nakládat.

Zajímá-li Vás tato tématika blíže, pročtěte si podrobněji zpracovaný článek Zálohování a ochrana mých dat.