Vánoce přichází pro uživatele Evolia předčasně už v listopadu! Nová verze 2022.3 je jednoduše nabitá novinkami a změnami. Zapracovali jsme rekordní příděl námětů našich uživatelů a přidali i pár vlastních nápadů, které se vám budou určitě hodit.

Těmi nejdůležitějšími změnami jsou:

 • Osobní statistika vykázané práce a přehled uživatele
 • Novinky v práci s datovými zprávami a doručenkami
 • Upozornění, že spis upravuje i jiný uživatel – Oznámení souběžné práce ve spise
 • Propojení Evolia s SharePointem
 • Export faktur do Pohody
 • Vykazování vícepráce přes horní lištu a nové okno vykazování práce vyhláškou 177
 • Výpis z OR přehledně nad subjektem
 • Možnost nestahovat nechtěné přílohy v těle emailu
 • Hlídání platnosti certifikátu
 • Úprava sloupců v seznamu úkolů a jejich filtrace podle agendy
 • Zobrazení posunu termínu úkolů
 • Pohledávky jsou zase o něco propracovanější: hromadné žaloby, kopírování z podřízených spisů a nejen to.

Osobní statistika vykázané práce a přehled za jednotlivé uživatele

Rychlý náhled na počet vykázaných hodin

Na nástěnku jsme totiž přidali malé okénko s počtem vykázaných hodin v aktuálním měsíci.

Osobní statistika uživatele

Statistika uživatele na novém dashboardu

Kontrolovat svoji práci nebo práci svých kolegů můžete i skrze podrobnější statistiky. Na ty se jednoduše prokliknete přes jméno uživatele v Přehledu Manažera vyúčtování. A tady teprve začíná ta správná statistika!

Jak zobrazit osobní statistiku právníka

První tři grafy nahoře vám ukazují, jak si vede daný člověk v rámci několika posledních měsíců. Hned na první pohled je vidět, jestli podává stabilní nebo kolísavý výkon, ať už jde o skutečně odpracovaný čas nebo ten účtovaný a taky, zda pracuje pro klienta, kterému se moc nechtějí platit faktury. Dále už máte detailní přehled v rámci měsíce z grafů výše. Dozvíte se složení práce i s předpovědí kolik můžete pravděpodobně vykázat, pokud budete tímto tempem pracovat i nadále. V prostřední části je z těchto hodin vypočítaná možná fakturace a odvozena reálná hodinová sazba advokáta. Nakonec napravo vidíte, kolik těchto hodin už bylo vyúčtováno.

PS: úvazek zaměstnance zadáte v nastavení uživatele, v části Ostatní 🙂

Novinky v práci s datovými zprávami a doručenkami

Přehled stahování datových zpráv

Přesuneme se do Pošty. Proces stahování datových zpráv je nyní přehlednější, díky vymakanému dialogu, který přináší názvy propojených datových schránek. U každé z nich kolik zpráv bylo do Evolia doručeno, odesláno a kolik skončilo chybou.

Doručenky v PDF

Tato funkce potěší všechny a uživatele OS MAC ještě víc 🙂 Součástí datové zprávy jsou i ZFO soubory, které mohou být mnohdy v původní verzi trochu nepraktické. Právě proto jsme umožnili stahování doručenek nejen v ZFO, ale také v PDF!

Doručenka v PDF

Přeposlání odchozí datové zprávy

Zatímco příchozí datové zprávy lze přeposílat v Evoliu odjakživa, tak přeposlání odchozí zprávy delší dobu v Evoliu scházelo. Hodí se hlavně tehdy, kdy potřebujete klientovi přeposlat komunikaci se soudem a pod.

Přeposlání odchozí datové zprávy

Vylepšené Přehledy

Dál pokračujeme ve zdokonalování sekce Přehledy, ve které se zobrazují různé reporty. V těch se dá nejen filtrovat, ale i seskupovat, provádět hromadné akce nebo třeba exportovat do Excelu. Všechny tyto funkce jsme zase o něco vylepšili a ještě přidali pár vychytávek. Pro ty, kteří používají reporty v Evolio Power Reportingu (což je profi verze Přehledů), máme dobrou zprávu – téměř všechny hromadné akce nyní fungují i v Přehledech.

Nástroj pro zobrazení přehledů a reportů v software pro advokáty

Nová integrace – propojení Evolia s SharePointem

Velkou novinkou a zároveň ulehčením práce s dokumenty je možnost propojení Evolia s SharePointem. Poté, co SharePoint aktivujete a zvolíte úložiště v Nastavení integrací, můžete si do spisu přidat stejnojmennou záložku, která vám umožní nahlížet a upravovat dokumenty z vybraných složek vašeho účtu.

Evolio integrace s sharepointem

Vykazování vícepráce přes horní lištu a nové okno pro vyhlášku 177

Změny ve vykazování práce jsou součástí každé verze a ani 2022.3 není výjimkou. Možnost označit práci příznakem Vícepráce byla jen skrze kalendář a úkon, proto jsme ji přidali i do okna horní lišty. Kvůli tomu jsme i vylepšili přepnutí typu práce, aby bylo na hned jasné, v jakém stavu se práce uloží. Zároveň při vykazování přes kalendář nebo úkon nebylo aktualizované okno pro vykazování vyhláškou 177, i na tom jsme zapracovali!

vícepráce a vyhláška 177 pro advokáty

Vícepráce se nyní přehledněji zobrazují v Manažeru vyúčtování – mají svůj samostatný sloupec.

Evidence víceprací

Export faktur do Pohody

V minulé verzi jsme do faktury přidali moderní formát ISDOC. Pro tuto verzi jsme zpracovali export pro účetnictví Pohoda. Jde o první verzi, kterou bude možná nutné ještě vyladit pro méně obvyklé varianty číselných řad apod. Pokud na něco takového narazíte, dejte nám vědět 🙂

Export faktur do Pohody

Kdo s vámi pracuje na spise?!

Víte to? Uživatelé Evolia s novou verzí už ano. V záhlaví spisu se zobrazuje tenká žlutá lišta upozorňující na souběžnou práci vícero lidí. Nemělo by se tak už stát, že si budete navzájem přepisovat poznámky, úkoly, dokumenty atd. Funkce je v tuto chvíli v beta verzi.

Upozornění na práci více advokátů

Zobrazte si výpis z OR přehledně v infu o subjektu

Navíc jsme rozšířili oblíbenou integraci s Obchodním rejstříkem o novou funkci, kterou je přehledný výpis informací přímo ve spise! Není nic lehčího než kliknout na Info u subjektu a zobrazit si informace o statutárních orgánech a složení dozorčí rady.

Podrobnosti z obchodního rejstříku

Konec otravných příloh v těle emailu

Máme radostnou zprávu pro všechny uživatele, kteří pracují v Evoliu s emaily. Stahování příloh emailu rovnou do spisu je velmi užitečná funkce, ale Evolio v dřívějších verzích zobrazovalo mezi přílohami i obrázky vložené do těla emailu. To se sice pro některé specifické účely hodilo, častěji to způsobovalo zbytečné zvýšení počtu příloh. Proto v nové verzi Evolia v přílohách zobrazujeme jen opravdové přílohy.

Zpracování emailů v Evoliu

Tuto funkci jsme vám automaticky aktivovali. Pokud by vám nevyhovovala, lze ji vypnout v nastavení emailu.

Evolio - aodtware pro advokáty

Hlídání platnosti certifikátu

Evolio eviduje platnosti vašich certifikátů a nově je začíná také hlídat! Když použijete certifikát, kterému do 14 dní skončí platnost, budete upozorněni vyskakovací hláškou.

Platnost certifikátu při použití v elektronickém spise

Úprava sloupců v seznamu úkolů a jejich filtrace podle agendy

Práce s úkoly je důležitou součástí každé správné kanceláře. Abyste v nich měli ještě větší přehled, přidali jsme dvě změny do seznamu úkolů. První z nich je možnost filtrace podle agendy a díky té druhé si můžete jednoduše zvolit sloupce, které jsou pro vás podstatné a které naopak v seznamu vidět nechcete.

Seznam úkolů v Evoliu - softwaru pro advokáty

Zobrazení posunu termínu úkolů

Odsouváte termíny úkolů a ztrácíte se v tom, kdy měly být původně splněny? Evolio si nyní pamatuje původní termín a v případě jeho posunu zobrazuje vedle termínu číslo s počtem dní, o které byl úkol posunut.

Novinky v pohledávkách

Práce v podřízených spisech

Jelikož spolu nadřízené a podřízené spisy často úzce souvisí, je potřeba mezi nimi přenášet také finanční položky a přijaté platby. Abyste už finance nemuseli složitě přepisovat, přidali jsme možnost jedním kliknutím položky nebo platby zkopírovat z nadřízeného do podřízeného spisu! V případě, že máte v nadřízeném spise nastaven rozúčtovací profil, budou platby také automaticky rozúčtovány, v opačném případě je můžete rozúčtovat sami.

Kopírování finančních položek - Evolio, software pro právníky

Hromadné žaloby EPR a EPP jsou tady

I v této verzi jsme vyhověli vašim žádostem a doplnili Evolio o funkci hromadných žalob! Data už nemusíte nadále kopírovat z několika spisů, ale díky propojení přes podspisy podáte EPR nebo přihlášku do insolvence hromadně. Zahrnuty budou nejen finanční položky, ale také dokumenty jako přílohy.

Vylepšený anuitní splátkový kalendář

Možnosti splátkových kalendářů postupně rozšiřujeme. Od nové verze můžete v anuitním SK zadat výši měsíční splátky a jejich počet vám bude automaticky doplněn.

Evolio splátkový kalendář

Rozšířená tabulka příchozích plateb

Pro ještě lepší rozlišení příchozích plateb jsme přidali sloupec Podtyp úhrady.

Evolio - software pro advokátní kanceláře

 

Změn ve verzi 2022.3 bylo více než dost, proto jsme vám připravili také podrobný seznam změn, který najdete jako vždy v naší dokumentaci.