Aktuální únorová verze se vyznačuje především změnami ve vnitřních strukturách Evolia, ale nezapomněli jsme přidat ani několik změn, které poznáte na vlastní kůži. Od nového roku jsme si totiž dali přímočarý cíl: zlepšit práci s Evoliem každému uživateli. A začínáme právě teď!

Pokud nemáte čas číst celý článek, zde jsou hlavní změny:

  • Významná aktualizace jádra Evolia
  • Nová funkce pro zálohování dokumentů
  • Umíme převést ZFO soubor na datovou zprávu
  • Zrychlení práce v Poště
  • Efektivnější práce s úkoly
  • Lepší spolupráce s Outlookem

Nové technologie v srdci Evolia

Po třech letech stávající generace Evolia přicházíme s významnou změnou v našem technologickém „podvozku“. Jde o završení změn, které jsme započali loni v létě a jejichž součástí byl prosincový přechod na vyšší zabezpečení standardem OAUTH.

Tentokrát se změna týká přenosů a zpracování dat, což se projeví hlavně ve stabilitě výkonu. Část změn už proběhla a ohlasy uživatelů potvrzují lepší odezvy.  Právě vydávaná verze zapojuje zbytek změn. Je namístě vás poprosit o schovívavost, pokud v prvních dnech budeme muset doladit některé funkce. Plynulosti přechodu se věnujeme na maximum, ale přeci jen jde o výměnu podvozku naší lokomotivy v plné rychlosti.

Srozumitelnější hlášky

Nový podvozek Evolia dokáže dávat lepší info o tom, co se děje. Naším cílem je, aby Evolio nebylo black box. Na srozumitelnosti hlášek průběžně pracujeme, nicméně chtít po programátorech texty pochopitelné pro lidi – to je hodně velká výzva 🙂

Hlášení o datových zprávách v Evoliu

Udělejte si vlastní zálohu dokumentů

Nahrané dokumenty v Evoliu jsou maximálně zabezpečeny proti ztrátě dat, pokud si ale chcete vytvořit další zálohu na vámi vybraném uložišti, není problém. V nastavení licencí naleznete tlačítko pro export všech dokumentů. Doba pro vytvoření zálohy se liší podle množství dokumentů. Poté obdržíte email s odkazem pro stažení ZIP souboru.

UPOZORNĚNÍ: Po stažení zálohovaných dokumentů na vás přechází zodpovědnost za ztrátu zálohy nebo její zneužití cizí osobou. Dodržujte zásady bezpečnosti nakládání s daty!

Vytvoření zálohy dokumentů pro advokátní kancelář

Záloha dokumentů spisů tvoří základ dat advokátní kanceláře, proto si ji můžete vytvářet sami a tato záloha není zpoplatněna. Kompletní plná záloha databáze Evolia včetně podatelny je možná na vyžádání. Vytvoření plné zálohy máte v rámci smluvních podmínek zdarma jednou za půl roku. Častější export je zpoplatněn.

Pošta (podatelna) přítulnější

Máme dobré zprávy! Práce s datovkami a emaily tvoří velkou část práce našich uživatelů. Proto jsme se zaměřili zlepšení podatelny podle vašich připomínek.

  • Vyřízení pošty – zrychlili jsme odezvu Evolia při kliknutí na fajfku vyřízení pošty
  • Mazání pošty – mazání jsme také zrychlili a navíc odstranili okénko s dotazem na odstranění (pokud poštu smažete omylem, můžete ji obnovit z koše). Teď už budete při mazání turbo-výkonní. Pozor! Připomínáme, že mazat se dá pošta také hromadně.

Výše uvedené změny se projeví také v menším množství načítání seznamu pošty, což by mělo zlepšit celkovou práci se seznamem.

Mazání emailů a datových zpráv v podatelně

Editace čísla faktury snadno a rychle

Jak změnit číslo faktury? To byl častý dotaz našich uživatelů. Přiznáváme, změna čísla byla nešikovně ukrytá v Podrobnostech pod Variabilním symbolem. Rozhodli jsme se pro změnu přirozenější cestou. Při kliknutí myší na číslo v záhlaví faktury se spustí editační okno a Vy už jen upravíte původní číslo.

Úprava faktury právníka

 

Plnohodnotná datová zpráva ze ZFO

Spustili jsme novou funkci, kterou jistě ocení mnoho advokátních kanceláří, a to je vytvoření celé datové zprávy jen s pomocí ZFO souboru. Hodí se to hlavně při přechodu z jiného systému, když potřebujete do Evolia natáhnout starší zprávy, které už „zmizely“ z vaší datové schránky.

Stačí jediné – mít nastavenu datovou schránku v Evoliu (není nutné zprávy stahovat) a na disku počítače ZFO. Do dokumentů ve spise jen nahrajte ZFO a Evolio už se postará o zbytek. Za pár sekund máte vytvořenou datovou zprávu se všemi údaji, které potřebujete. Kolegové z naší technické podpory vám rádi vše vysvětlí a pomohou.

Rekonstrukce datové zprávy z ZFO

Spolupráce s Outlookem

Vylepšili jsme funkce, které umožňují přímé přetažení emailu nebo jeho přílohy do dokumentů ve spisu.

Propojení software pro advokátní kanceláře s Outlookem

Hromadné označení priorit v Kalendáři

Drobnost, která dokáže ušetřit hodně klikání a nervů. Úkoly v kalendáři je možné filtrovat podle priority. Když jste potřebovali vidět v kalendáři záznamy jen pro jednu prioritu, bylo nutné poctivě odklikat všechny ostatní priority. Nyní máte k dispozici volby Označit vše a Zrušit označení, které to udělají za vás po jednom kliknutí.

Úkoly v advokátní agendě

 

Zadání času pro termín úkolu

U úkolů ještě zůstaneme. Upravili jsme komponentu pro výběr Termínu, do kdy má být úkol splněn. Stávalo se, že uživatelé upravovali čas napřímo, ale nedokázali zapsat datum dostatečně přesně a úkol poté nešel uložit. Proto jsme vylepšili kalendářový výběr a zamezili ruční úpravy.

Výběr termínu úkolu pro právníky

 

A co dál?

Stále ladíme detaily a rychlejší odezvy na činnosti uživatelů. Díky těmto zásahům se stává Evolio stabilní i při denních špičkách, kdy dochází k největšímu vytížení našich databází. Abyste neřekli že změn je málo přikládáme také odkaz na celý výpis úprav.